עיצוב בתים פרטיים היא משימה לא קלה כלל. לא כדירות רגילות, בית פרטי צופן בחובו חללים וחדרים רבים, ואין קץ פרטים שזקוקים לתשומת לב מוקפדת.

בדרך כלל בבתים פרטיים לא די בעיצוב הבית עצמו אלא גם בהיכל הכניסה, בחצר קדמית המובילה לבית, באזור מחוץ לשער, ובחצר האחורית שבדרך כלל מסמלת את דגל הבית כולו. בבתים פרטיים ישנם כמה חדרים בכל קומה, מספר שירותים ומקלחות ולעתים מעל לחדר שינה אחד שלא לדבר על מספר חדרי ילדים, חדרי תינוקות אורחים או חדרי שירות.

כל אחד ואחד מן החדרים האלה זקוק לתשומת לב ולהקפדה רבה על מנת ליצור אחידות ואסתטיקה כללית. במטבח יש להקפיד במיוחד על הניקיון ועל הקו העיצובי ולהקפיד שיהיה פשוט, נקי וניתן לשימור לתחזוק. על מנת להפיץ תחושה נקיה יש להשתמש בכלים שהם כלים סניטריים, במנורות שלא נוטות להתלכלך על ידיאדי בישול או לכלכך של גז ועשן. הקירות ליד איזור הבישול אינם צריכים להיות לבנים אלא צבועים בצבעים שיכולים לעמוד בלכלוך. הרבה מטבחים נצבעים בצבעי אפור, או מיוצרים בצורת לבנים, או בשאר צבעים ומרקמים שאינם מתלכלכים בקלות.

באזור הבישול ניתן להעמיד אריחים צבעוניים שלא סופגים לכלוך ואינם מבליטים כתמים. לגבי חדרי השינה או חדרי תינוקות וילדים, יש לעצב כל אחד בנפרד בשימוש בצבעים עם קו זהה. זיכרו שגם הילדים שלכם יגדלו יום אחד ואולי לא כדאי לעצב את החללים בצורה תינוקית מדי. הצבעים המומלצים לבתים של משפחות הם צבעים נעימים, פסטליים, לא ילדותיים ואל זעקניים. לא רצוי לבחור בצבע הלבן כשיש לכם ילדים קטנים בבית מהסיבה הפשוטה, כי הילדים בגילאים נמוכים נוטים לקחת פלסטלינה, צבעי מים ופנדה ולצייר על הקירות. במקום לצבוע את הקירות בלבן או במקום לצעוק על הילדים שהם מלכלכים, למה שלא תצבעו את הקירות בצבעים יותר פראקטיים.

השתדלו לייצר לילדים שלכם חללים נוחים לציור או קירות מסוימים המיועדים לציור. לעתים התוצאה של ציורי קיר ילדותיים יכולה להיות עיצובית כהלכה. כשהילדים שלכם מציירים הקפידו להניח סביבם חדרי תינוקות של ציור, כך שהרצפה לא תתלכלך יחד עם יתר החפצים, כמו צעצועים או טרמפולינות של הילדים. הבית כולו אמור להיות נעים לא קריר. משמעות העניין היא בבחירת הרהיטים- שיהיו נוחים, רכים, בצבעים חמים, ו בבחירת החפצים. על החפצים להיות מותאמים מבחינת צבע ליתר הרהיטים אך לא להיות באותו הצבע שלהם. השתמשו בקשת צבעים דומה אך לא זהה לחדרים השונים.

לעתים ניתן יהיה לשבור את שגרת הבצע עם פריטים מיוחדים כגון ספה מיוחדת או פוף ישיבה מרשים, מנורה צבעונית, תמונות יפות וצילומים מרהיבים. באופן כללי יש לדאוג לשבירת הקו מדי פעם בכל אחד מהחדרים וליצור פוקוס מסוים על אזורים אותם אתם רוצים להדגיש.
פרטים נוספים באתר hochman-home.co.il